O mě

Něco málo o mě

mé jméno je Lenka Brzková. Vystudovala jsem oděvní obor na textilní průmyslovce v Liberci.  Díky tomu, že moje maminka byla vyučená dámská krejčová mě šití provázelo od útlého věku. Když mi bylo 6 let, mamka mě naučila se šicím strojem a všechny moje sny na oblékání panenek byly najednou rychleji dosažitelné. Doma bylo vždy spoustu barevných a různorodých látek a odstřižků, takže bylo z čeho tvořit. Ve 14 letech jsem si ušila své první letní šaty a pak už mě tahle záliba nikdy neopustila. Také jsem se často dívala mamce pod ruku a viděla všechny ty fígle a vychytávky tohoto krásného řemesla. Na průmyslovce jsem se pak účastnila mnoha soutěží a přehlídek, a v některých jsem byla i úspěšná.

Po revoluci jsem měla vlastní firmičku na dětskou konfekci, ale příchodem levného zboží z Číny vše skončilo. Otevřela jsem si tedy zakázkové krejčovství a specializovala se hlavně na svatební šaty. Několik let jsem vedla úspěšně salon, a také se věnovala školení profesionální image, tvorbou šatníku a barvové typologii.

V současné době se věnuji hlavně výrobě převlékacích kabelek a bosobotek, která jsou pro mne velice naplňující, zakázkovou tvorbou oděvu.  Své skoro čtyřicetileté zkušenosti v oblasti krejčovství bych ráda předávala dál a proto také vedu kurzy šití.